contact us information about subsidery companies our projects our services about our company main page register your idea here ! admin login here !
 
سامانه یکپارچه فروش و مدیریت بلیط الکترنیکی مسابقات فوتبال ( باجه ) دارای تاییدیه از سازمان لیگ برتر
رونمایی از سامانه باجه در جلسه شورای مرکزی اتحادیه فوتبال
سامانه یکپارچه فروش و مدیریت بلیط الکترنیکی مسابقات فوتبال ( باجه ) دارای تاییدیه از سازمان لیگ برتر
سامانه فروش و مدیریت بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال ( باجه )
Slide 2
امضای تفاهم نامه با اتحادیه فوتبال کشور در زمینه فناوری اطلاعات
Slide 3
طی قراردادی شرکت ایران آی تی به عنوان شریک تجاری خارجی شرکت What's up شناخته شد
Slide 4
نرم افزار آنالیز، محصولی منحصر به فرد از شرکت ایران آی تی با آنالیز بیش از 5000 سایت ایرانی
Slide 5
طراحی و برنامه نویسی سی دی های مالتی مدیا
Slide 6
طراحی و برنامه نویسی سایت و سیستم های آنلاین
Slide 7
واحد برنامه نویسی - سیستم نرم افزاری آنالیز فوتبال
Slide 8
واحد انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی
Slide 9
ال سی دی های تاچ، محصولی از شرکت ایران آی تی
آخرین اطلاعیه ها
 
  IRANIT CO

سامانه یکپارچه فروش و مدیریت بلیط الکترنیکی مسابقات فوتبال ( باجه ) دارای تاییدیه از سازمان لیگ برتر

 

باجه، اولین سامانه دارای تاییدیه از سازمان لیگ برتر جهت فروش بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال

 
 

سامانه باجه در جلسه شورای مرکزی اتحادیه فوتبال با حضور آقای کفاشیان، سردار عزیزاله محمدی، مدیران 19 باشگاه کشور و رسانه ها رونمایی و توضیحاتی در رابطه با سامانه ارائه گردید.

 

متن خبر منتشره در رسانه ها

مدیران محترم باشگاه های فوتبال کشور

به استحضار می رساند با توجه به تفاهم نامه منعقد شده بین اتحادیه فوتبال کشور و شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ره آورد ایرانیان کیش ( ایران آی تی )، کنسرسیومی متشکل از کارشناسان دو مجموعه آمادگی خود را جهت سرمایه گذاری و استقرار سامانه یکپارچه فروش و مدیریت بلیط الکترونیکی ( اینترنتی ) مسابقات آن باشگاه محترم اعلام می دارند. لازم به ذکر می باشد این سیستم پس از بررسی در هیئت رئیسه سازمان لیگ برتر مورد تایید قرار گرفته است و قابلیت اجرایی دارد.

همچنین تاکنون 6 باشگاه موافقت خود را با استقرار این سامانه در باشگاه خود اعلام داشته اند و در حال طی مراحل انعقاد قرارداد می باشند. کارشناسان این شرکت طی هفته های آینده جلساتی را با سایر باشگاه ها جهت استقرار این سامانه خواهند داشت.
جهت آشنایی با فعالیت های این شرکت می توانید رزومه شرکت ایران آی تی را مطالعه نمایید.

باجه چیست ؟

حاصل بیش از 21 ماه وقت و انرژی، در قالب سه هزار نفر/ ساعت و با پشتوانه تیمی 18 نفره. تا کنون بیش از 1.300.000.000 ریال هزینه بابت این سامانه صرف گردیده است.

در ذیل به برخی از امکانات این سامانه اشاره می گردد:

الف ) ساختار و روند سامانه : این سامانه بر مبنای کارت ملی طراحی گردیده است. هر کاربر با مراجعه به وب سایت فروش بلیط الکترونیکی مسابقات (Bajje.com) و ثبت نام در آن، می تواند با انتخاب بازی مورد نظر و پرداخت آنلاین هزینه بلیط مسابقات، نسبت به تهیه بلیط اقدام نماید. سپس تماشاگر کافیست در هنگام ورود به ورزشگاه کارت ملی و یا کارت هواداری خود را همراه داشته باشد و با قراردادن کارت ملی در جلوی دستگاه، در صورت خرید قبلی بلیط مسابقه، امکان ورود به ورزشگاه برای وی فراهم می گردد.

v در این سیستم قابلیت رزرو و پرداخت هزینه پارکینگ بر اساس شماره پلاک خودرو نیز می تواند فراهم گردد.
v از آنجا که در شرایط فعلی امکان دسترسی به اینترنت برای برخی از تماشاگران وجود ندارد، این شرکت در سال اول نسبت به فروش 20 درصد از ظرفیت ورزشگاه در داخل ورزشگاه اقدام می نماید. در این روش تماشاگران می بایست با در درست داشتن کارت ملی به ورزشگاه مراجعه نمایند و پس از پراخت وجه با قراردادن کارت ملی خود بر روی دستگاه نسبت به شارژ کارت ملی خود اقدام نمایند. سپس با مراجعه به ورودی های ورزشگاه همانند سایر افرادی که از قبل بلیط را تهیه نموده اند نسبت به ورود اقدام نمایند.
v امکان ایجاد سیستم وب سرویس برای باشگاه ها به منظور فروش بلیط در سایت هر باشگاه. سیستم نرم افزاری به گونه ای طراحی گردیده است که امکان سرویس دهی به سایت های باشگاه ها را نیز دارا می باشد. توضیح آن که همانگونه که بانک سرویس پرداخت الکترونیکی را به عنوان یک سرویس به سایر سایت ها ارائه می نماید این مجموعه نیز این خدمات را به باشگاه ها ارائه می نماید. برای این مورد سایت باشگاه ها می بایست آمادگی برای استفاده از این سیستم را دارا باشند.
v امکان واریز میزان سهم فروش هر باشگاه به صورت مستقیم و به لحظه به حساب باشگاه در هنگام پرداخت الکترونیکی هزینه بلیط. در این صورت در هنگام هر خرید بلیط، باشگاه میزبان ، فدراسیون و ... هر یک به میزان سهم خود، مبالغ به حساب آنان واریز خواهد گردید.
در ذیل به برخی از مزایای اجرای طرح می پردازیم :
 1 مزایا برای تماشاگران و ورزش دوستان و عموم مردم
§ دسترسي سريع، آسان و ضابطه مند به بلیط مسابقات از هر نقطه كشور از طریق اینترنت یا سیستم اس ام اس.
§ افزايش سرعت رزرو و خرید و امنیت تراکنش ها و به تبع آن صرفه جويي در وقت براي تماشاگران.
§ عدم نیاز به استفاده از پول کاغذی و همچنین بلیط کاغذی و به طبع کاهش ریسک انتقال بیماری ها.
§ حذف رفت و آمد برای خرید بلیط و در پی آن کاهش ترافیک شهری و آلودگی هوا.
§ عدم نیاز برای حضور تماشاگران شهرهای دیگر چند روز قبل از مسابقات به منظور تهیه بلیط و در نتیجه سامان دهی و خدمات دهی بهتر به تماشاگران.
§ ایجاد شناسنامه و ثبت سوابق برای ورزش دوستان.
§ فروش دقیق بر مبنای فضای ورزشگاه و بهبود ورود تماشاگرانی که نسبت به خرید بلیط از قبل اقدام نموده اند.
§ در نظر گرفتن تخفیفات، شرکت کاربران در قرعه کشی و....
 2 باشگاه های ورزشی و بازیکنان
§ قابلیت فروش بلیط توسط هر باشگاه از طریق درگاه این سامانه. ( بر اساس گزارش AFC این مورد می بایست از فصل آینده برای تیم های فوتبال ایران به اجرا در آید. )
§ قابلیت تعریف لیدرها در سیستم و کنترل دقیق تر بر آنان.
§ قابلیت تعریف کارت هواداری و طرفداری برای تماشاگران از طریق باشگاه و ارائه بلیط رایگان با تخفیفات ویژه.
§ قابلیت دریافت گزارشات از تماشاگران هر تیم برای باشگاه.
§ قابلیت تعریف بازیکنان تیم های ورزشی جهت ورود رایگان یا با تخفیف به ورزشگاه ها.
 3 استادیوم ها و مراکز فروش بلیط
§ تشخیص تعداد دقیق افراد حاضر در ورزشگاه. ( بر اساس گزارش AFC این مورد می بایست از فصل آینده برای ورزشگاه های فوتبال به اجرا در آید. )
§ حذف بازار سیاه. ( در این طرح بلیط ها به نام هر فرد صادر می گردد که در نتیجه بازار سیاه حذف می گردد. )
§ مکانیزه شدن ورود به ورزشگاه و قابلیت کنترل خروجی های ورزشگاه.
§ حذف بلیط کاغذی و به طبع کاهش هزینه های اجرایی.
§ تفکیک ورود طرفداران دو تیم به ورزشگاه از مجرای متفاوت. ( یکی از اشکالاتی که در بازدید اخیر AFC اشاره شده است. )
§ قابلیت درصد بندی فروش بلیط برای تیم ها. ( به عنوان مثال میزبان 70 درصد و مهمان 30 درصد )
§ جلوگيري از موازي كاري در امر فروش بلیط مسابقات و به طبع کاهش هزینه های اجرایی.
§ عدم نیاز به ساماندهی تماشاگرانی که از روز قبل به ورزشگاه مراجعه می کنند ( به عنوان مثال تماشاگران بازی استقلال و پرسپولیس از روزهای قبل به استادیوم آزادی مراجعه می نمایند تا بلیط تهیه کنند )
§ جلوگیری از فروش بیش از حد تعیین شده و مشکلاتی که در صورت کمبود جا رخ می دهد.
§ قابلیت شارژ خودکار سازمانی.( به عنوان مثال می توان برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش رایگان یا با تخفیف بلیط مسابقات را شارژ نمود )
§ عدم نیاز به دریافت نقدی پول از تماشاگران و حسابرسی ساده و الکترونیکی.
 4 سازمان های ورزشی جهانی از جمله فیفا، فیلا، AFC و...
§ تشخیص تعداد دقیق افراد حاضر در ورزشگاه. ( بر اساس گزارش AFC این مورد می بایست از فصل آینده برای ورزشگاه های فوتبال به اجرا در آید. )
§ قابلیت فروش بلیط توسط هر باشگاه از طریق درگاه این سامانه. ( بر اساس گزارش AFC این مورد می بایست از فصل آینده برای تیم های فوتبال ایران به اجرا در آید. )
§ افزایش رفاه تماشاگران در ورزشگاه. ( بر اساس گزارش AFC این مورد از موارد پیشنهادی می باشد. )
§ تفکیک ورود طرفداران دو تیم به ورزشگاه از مجرای متفاوت. ( یکی از اشکالاتی که در بازدید اخیر AFC اشاره شده است. )
 5 گزارشات آماری و دقیق برای مدیران کشور
§ قابلیت دریافت گزارشات ورود تماشاگران بر اساس پارامترهای تاریخ، ساعت، نام و....
§ قابلیت دریافت گزارشات بر اساس رده سنی تماشاگران.
§ قابلیت دریافت گزارشات بر اساس محدوده سکونت تماشاگران.
§ قابلیت دریافت گزارشات طرفداران و مقایسه بازی ها با یکدیگر (مثال پرطرفدار ترین تیم ماه، هفته و... ).
§ و انواع گزارشات متنوع دیگر

 6 مسائل امنیتی و انتظامی
§ مدیریت مناسب و دریافت گزارشات به لحظه ورود تماشاگران.
§ قابلیت تعریف لیست مظنونین برای جلوگیری از ورود به ورزشگاه و یا اخطار به گروه انتظامی جهت دستگیری.
§ قابليت اطلاع رساني و به اشتراك گذاري اطلاعات با ديگر سازمان هاي مرتبط بر اساس طبقه بندي اطلاعات.
ب )
زمان و هزینه اجرای طرح : با بررسی های انجام شده، تجهیز 12 ورزشگاه کشور ( شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، کرمان، تبریز، انزلی، قم، گیلان، بوشهر، اهواز، کرج و ورزشگاه راه آهن )، طی مدت زمان 3 ماه و با هزینه ای بالغ بر 17.000 میلیون ریال ( یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان ) امکان پذیر می باشد. هزینه نگهداری این سیستم سالیانه بین 20 تا 25 % مبلغ فوق ( 3.400 الی 4.250 میلیون ریال ) می باشد.
v این شرکت آمادگی سرمایه گذاری 75 درصد از مبلغ فوق به ارزش 12.750 میلیون ریال و تامین کل هزینه های نگهداری سالیانه سیستم به مدت 10 سال را دارد. لازم به ذکر می باشد که این سیستم طی سالیان نیاز به ارتقاء ساختاری دارد که 75 درصد از این مبلغ را این مجموعه سرمایه گذاری خواهد نمود. در ازای سرمایه گذاری، تامین هزینه های سالیانه نگهداری و هزینه های توسعه سیستم، در سه سال اول اجرای طرح 25 درصد از سهم فروش بلیط و در هفت سال بعد 20 درصد از سهم فروش بلیط، به این شرکت اختصاص یابد. همچنین این شرکت 30 درصد از هزینه های جذب اسپانسر این طرح را کسب خواهد نمود و 70 درصد باقی مانده در قالب درآمدزایی به باشگاه ها اختصاص خواهد یافت؛ برآورد این مجموعه جهت درآمدزایی هر باشگاه، سالیانه بالغ بر 1500 میلیون ریال می باشد. حق مالکیت فرآیند فروش بلیط الکترونیکی بر مبنای کارت ملی به صورت اختراع ثبت شده به مدت 15 سال تحت اختیار این مجموعه می باشد؛ لذا امتیاز استفاده انحصاری از این سیستم به مدت 10 سال برای این شرکت محفوظ خواهد بود و پس از پایان این زمان، این شرکت هیچ ادعایی در رابطه با تجهیزات و سیستم فروش بلیط الکترونیکی نخواهد داشت و کل سیستم تحویل باشگاه خواهد شد.

ج ) سایر نکات : در طراحی این سیستم، استفاده از تجهیزات HandHeld دیده شده است که در مقایسه با نصب گیت ، دارای مزایای بیشماری از جمله موارد ذیل می باشد :
§ مهم ترین مزیت استفاده از HandHeld ها منبع انرژی آنها یعنی استفاده از باطری می باشد. هر دستگاه تا 3 ساعت ذخیره برق در خود خواهد داشت. همچنین این مجموعه به تعداد دستگاه ها باطری اضافه جهت جلوگیری از هر گونه اختلال در سیستم تهیه خواهد نمود. لذا در حالتی که به هر دلیلی برق ورزشگاه دچار مشکل گردد، دستگاه ها تا 6 ساعت بدون برق به فعالیت خود ادامه خواهند داد. در حالی که گیت ها همچین امکانی ندارند و در صورت قطع برق کاملا از کار خواهند افتاد.
§ دستگاه های HandHeld کاملا قابلیت جابه جایی دارند. به عنوان مثال در هنگامی که در شرقی استادیوم ازدحام بیش از حد باشد می توان تعدادی از دستگاه ها را به راحتی به در شرقی انتقال داد. در حالی که گیت ها امکان جابه جایی ندارند.
§ هزینه نگهداری و تعمیرات HandHeld ها به نسبت گیت ها 60 % کمتر می باشد. دستگاه های HandHeld پس از ورود تماشاگران به راحتی جمع آوری می شوند، در حالی که گیت ها ثابت هستند و در هنگام خروج تماشاگران احتمال از بین رفتن آنها بسیار می باشد.
§ در استفاده از HandHeld ها امکان به کار گیری تجهیزات در حالت بارانی، سرمای -30 درجه و گرمای 80 درجه را دارا می باشد. این دستگاه ها دارای استاندارد IP54 در حوزه تجهیزات صنعتی می باشند؛ بدین معنی که در صورتی که از ارتفاع 1.5 متری بر روی بتن سقوط کنند، دستگاه ها سالم می مانند. اما در مورد گیت ها بدین شکل نمی باشد. با توجه به ثابت بودن گیت ها، مشکلاتی در هنگام هوای بارانی ایجاد خواهد گردید. همچنین این سیستم ها کارایی خود را در دماهای پایین از دست می دهند.
§ محیط نرم افزاری HandHeld ها کاملا قابل توسعه بر مبنای Windows Mobile می باشد. اما سیستم نرم افزاری گیت ها بدین شکل نمی باشد.
§ در HandHeld ها قابلیت استفاده از بستر شبکه وایرلس به راحتی میسر می باشد، اما در گیت ها این امکان به سختی ایجاد می گردد.
v این سیستم قابلیت کار با کارت ملی هوشمند که در حال طراحی در سازمان ثبت احوال می باشد را نیز دارا می باشد. همچنین در صورت صلاحدید، می توان از گواهینامه افراد به جای کارت ملی نیز استفاده نمود.
v این شرکت نزدیک به 500 دستگاه در این 12 ورزشگاه نصب خواهد نمود.
v هر دستگاه قابلیت عبور 650 تا 800 نفر در هر ساعت را دارا می باشد. به عبارت دیگر در ورزشگاه آزادی در هر ساعت نزدیک به 40 هزار نفر ( به عنوان بزرگترین ورزشگاه ) و در کم ظرفیت ترین ورزشگاه کشور در هر ساعت نزدیک به 10 هزار نفر قابلیت بررسی و عبور را دارا می باشند.
v کلیه نیروهای اجرایی ورزشگاه برای کار با این دستگاه ها آموزش داده خواهند شد.
v یک تیم کامل پشتیبانی در بازی های ابتدایی در ورزشگاه مستقر خواهند بود تا بر روند اجرا نظارت و در صورت وجود هرگونه اشکال احتمالی، سریعا آن را رفع نمایند.
v لازم به ذکر می باشد این سیستم جنبه های جدیدی از جذب اسپانسر را در حوزه فوتبال تعریف خواهد نمود که می تواند درآمدزایی کلانی را برای باشگاه ها به ارمغان آورد.
v نکته مهم و پایانی این که کل سیستم نرم افزاری آماده بوده و قابلیت اجرایی دارد.
 

در انتها، لازم به توضیح می باشد که این کنسرسیوم، طرح های درآمدزایی بسیاری با عنوان مجموعه طرح های حامی، جهت حمایت مالی از باشگاه ها، بر مبنای این سامانه طراحی نموده است که می تواند گامی مهم جهت خصوصی شدن و درآمدزایی باشگاه ها بردارد.

باشگاه ها می توانند درخواست جلسه حضوری برای بررسی طرح را به شماره 88606706 ( اتحادیه فوتبال کشور ) فکس نمایند.